Gamyball-Co oznacza nazwa „Gamy BALL”? - Gamikro

Co oznacza nazwa „Gamy BALL”? :

Imię Gamy to uroczy skrót od Gamikro. Nazwa gry to zmodyfikowana wersja gry „New Red Ball”, którą wydaliśmy na rynku gier apple-ios 6 miesięcy temu od firmy FDG w 2014 roku.

Co się stało z nazwą New-Red-BaLL?

Gra „new-red-ball” została zainspirowana starą grą telefoniczną Nokia red-ball. Ale na telefonach Noki ta gra nie zawierała znaku TM. Z tego powodu przy wyborze nazwy gry wybraliśmy kolor czerwony.

Otrzymaliśmy ostrzeżenie wraz z e-mailem wysłanym do naszej firmy 2022-02-11. Wiadomość e-mail brzmiała krótko: „Twoje gry o nazwach New red ball i New-red-ball-2 mogą powodować zamieszanie w umysłach użytkowników i mogą zaszkodzić naszej marce. Wprowadź zmiany w tych grach”. Po otrzymaniu komunikatu z Apple-ios w tym samym kierunku zmieniliśmy nazwę gry i twarz czerwonej kuli, zwłaszcza sekcję „Kopiuj koty” w artykule, do którego link do władz Apple był bardzo rozczarowujący. Może w przyszłości zmienię nazwę gry i zrobię "Copy Cat Ball".

Gdzie był problem?

Wydając swoją grę w 2014 roku nie brałem pod uwagę możliwości, że gra stanie się prywatną marką. Tym bardziej, że słowo „Red Ball” jest nazwą rodzajową, nie nadawało się do zgłoszenia znaku towarowego. Ale tak jak gra Super-Mario-Bros jest marką znaną na całym świecie, tak nazwy gier zaczęły stawać się markami, a nazwa red-ball stała się marką należącą do firmy FDG.

Czy nazwa „BaLL” jest możliwa?

Z tego powodu wielu producentów gier musiało zmienić nazwę swojej gry w 2020 roku. Gry „Bounce-ball” i „Hero-ball” są tego najważniejszymi przykładami. W grach, które będziemy tworzyć od teraz, będziemy wykorzystywać mechanikę odbijającej się piłki, ponieważ gry z tej kategorii, czyli gry platformowe, cieszą się dużą popularnością ze względu na podobieństwo do gier Super-Mario czy Sonic-Hedgehog.

Zagraj w darmową grę online (game online): Gold Miner