Gamyball-Co znamená název Gamy BALL? - Gamikro

Co znamená název Gamy BALL? :

Gamyho křestní jméno je roztomilá zkratka Gamikro. Název hry je upravená verze hry „New Red Ball“, kterou jsme na jablečném trhu zveřejnili před 6 měsíci od společnosti FDG v roce 2014.

Co se stalo se jménem New-Red-BaLL?

Nová hra s červeným míčkem je inspirována starou telefonickou hrou od společnosti Nokia red-ball. Ale na telefonech Noki tato hra neobsahovala znak TM. Z tohoto důvodu jsme při výběru názvu hry zvolili červenou barvu.

Obdrželi jsme varování e-mailem odeslaným naší společnosti dne 2022-02-11. E-mail byl stručně následující: „Vaše hry s názvem New red ball a New-red-ball-2 mohou způsobit zmatek v myslích uživatelů a mohou poškodit naši značku, proveďte prosím změny u těchto her“. Po obdržení komunikační zprávy od Applu stejným směrem jsme změnili název hry a červenou kouli, zejména sekci „Copy Cats“ v článku, na který odkazují autority Applu. Možná v budoucnu změním název hry a udělám "Copy Cat Ball".

Kde byl problém?

Když jsem v roce 2014 publikoval svou hru, nebral jsem v úvahu možnost, že se hra stane soukromou značkou. Zejména proto, že slovo „Red Ball“ je obecný název, nebylo vhodné pro přihlášku ochranné známky. Ale stejně jako hra Super-Mario-Bros je značka známá po celém světě, názvy her se začaly stávat značkami a jméno red-ball se stalo značkou společnosti FDG.

Je jméno BaLL zdarma?

Z tohoto důvodu muselo mnoho výrobců her v roce 2020 změnit název své hry. Nejdůležitějšími příklady jsou hry „Bounce ball“ a „Hero ball“. Mechaniku bouncing-ball budeme používat ve hrách, které budeme od nynějška vytvářet, protože hry v této kategorii, které jsou Platform-Games, jsou velmi oblíbené díky své podobnosti s hrami Super-Mario nebo Sonic-Hedgehog.

hra Online zdarma (game online): Gold Miner